Fotowyprawa na Lofoty…

Reine wschód słońca

…odbędzie się w lutym 2017 r. Luty to fajny miesiąc i pod dwoma względami szczyt sezonu. Rybacy przybywają tu żeby łowić dorsze, a fotografowie – żeby wykorzystać wspaniałe światło polarnej zimy na jednym z najpiękniejszych archipelagów na świecie. Dzień trwa dosyć krótko i przez cały ten czas słońce świeci pod niskim kątem, tak jak u nas tuż po wschodzie albo tuż przed zachodem. A jeśli akurat nie świeci to pogoda i tak jest dynamiczno-fotogeniczna. Samej zimy nie trzeba zbytnio się obawiać. Lofoty są podgrzewane przez Prąd Zatokowy i temperatury oscylują wokół zera stopni (w bieżącym roku średnia temperatura lutego wyniosła –0,5°C).

Już jest pewne, że śpimy w przystosowanych dla turystów rybackich domkach, z których roztacza się widok marzeń (mamy go na zdjęciu powyżej).

Zdjęcie poniżej też powstało w tych stronach.

Więcej szczegółów na temat wyprawy na stronie Klubu Podróży Horyzonty.

Reine po zmroku

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na Fotowyprawa na Lofoty…

 1. avatar Maciej Poths pisze:

  Witam, juz sie zapisalem na lutowe Lofoty. Wiam, że bedzie Pan naszym przewodnikiem, zatem wnioskuje, ze juz Pan tam był. Czy publikowal Pan zdjecia? Znam Islandia letnia i zimowa, letnia jest nieporownanie ładniejsza, a to za sprawa kolorowej roslinnosci, ktora w zimie zakryta jest sniegiem co czyni krajobraz bardziej monotonnym. Boje sie troche, ze podobnie bedzie na Lofotach.
  Uklony.

  • avatar Slawek pisze:

   Witam serdecznie. Zdjęcia są na tej stronie, w „Galerii”. Byłem w kwietniu, w warunkach zimowych. Każda pora roku ma swoje plusy. Przy zimie będzie to wspaniałe światło, którego latem w zasadzie nie ma albo prawie nie ma, bo słońce jest wysoko nad horyzontem. Golfsztrom sprawia, że zimy są tu bardziej łagodne niż np. w Kanadzie. Temperatury oscylują wokół zera. Moim zdaniem góry Lofotów lepiej wyglądają pod śniegiem, a zestawienie białego wybrzeża z turkusową wodą jest niezwykłe! Z pozdrowieniami 🙂

 2. Pingback: Z aparatami wśród Norweskich krajobrazów … – Norwegia misja rozpoznawcza 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.