O mnie

Witam na moim blogu. Urodziłem się w 1970 r., mieszkam pod Poznaniem i jestem pasjonatem podróży oraz fotografii krajobrazowej i krajoznawczej. Pracuję w szeroko rozumianej branży turystycznej.

• Od 1998 r. piszę przewodniki turystyczne dla wydawnictw polskich i zagranicznych, głównie dla wydawnictwa Pascal. Jestem także autorem licznych publikacji prasowych o tematyce podróżniczej oraz kilku tysięcy haseł w popularnej encyklopedii geograficznej wydanej w wielu krajach świata.

• Od 2011 r. organizuję i prowadzę fotowyprawy. Moimi partnerami są Ewa Prus i Piotr Dębek oraz Klub Podróży Horyzonty. Dla Klubu Podróży Horyzonty prowadzę również imprezy krajoznawcze. W przeszłości współpracowałem z Fundacją Marka Kamińskiego.

• Mam też inne zainteresowania.

– Przez kilka lat pisałem teksty i komponowałem muzykę dla zespołu punkowo-hard core’owego, w którym grałem na gitarze. Koncertowaliśmy m.in. z zespołem Armia.

– Jeżdżę rowerem. Kilkanaście lat temu opracowywałem trasy rowerowe na potrzeby wielkopolskiej prasy lokalnej.

– Kiedy mogę, chodzę po górach. Przemierzałem szlaki wielu pasm górskich, od Sudetów i Tatr przez Alpy i Kaukaz po Karakorum i Andy.

Pozdrawiam i zapraszam!

Sławomir Adamczak