Kategorie
Aktualności

Fotowyprawa na Lofoty…

Reine wschód słońca

…odbędzie się w lutym 2017 r. Luty to fajny miesiąc i pod dwoma względami szczyt sezonu. Rybacy przybywają tu żeby łowić dorsze, a fotografowie – żeby wykorzystać wspaniałe światło polarnej zimy na jednym z najpiękniejszych archipelagów na świecie. Dzień trwa dosyć krótko i przez cały ten czas słońce świeci pod niskim kątem, tak jak u nas tuż po wschodzie albo tuż przed zachodem. A jeśli akurat nie świeci to pogoda i tak jest dynamiczno-fotogeniczna. Samej zimy nie trzeba zbytnio się obawiać. Lofoty są podgrzewane przez Prąd Zatokowy i temperatury oscylują wokół zera stopni (w bieżącym roku średnia temperatura lutego wyniosła –0,5°C).

Już jest pewne, że śpimy w przystosowanych dla turystów rybackich domkach, z których roztacza się widok marzeń (mamy go na zdjęciu powyżej).

Zdjęcie poniżej też powstało w tych stronach.

Więcej szczegółów na temat wyprawy na stronie Klubu Podróży Horyzonty.

Reine po zmroku

3 odpowiedzi na “Fotowyprawa na Lofoty…”

Witam, juz sie zapisalem na lutowe Lofoty. Wiam, że bedzie Pan naszym przewodnikiem, zatem wnioskuje, ze juz Pan tam był. Czy publikowal Pan zdjecia? Znam Islandia letnia i zimowa, letnia jest nieporownanie ładniejsza, a to za sprawa kolorowej roslinnosci, ktora w zimie zakryta jest sniegiem co czyni krajobraz bardziej monotonnym. Boje sie troche, ze podobnie bedzie na Lofotach.
Uklony.

Witam serdecznie. Zdjęcia są na tej stronie, w “Galerii”. Byłem w kwietniu, w warunkach zimowych. Każda pora roku ma swoje plusy. Przy zimie będzie to wspaniałe światło, którego latem w zasadzie nie ma albo prawie nie ma, bo słońce jest wysoko nad horyzontem. Golfsztrom sprawia, że zimy są tu bardziej łagodne niż np. w Kanadzie. Temperatury oscylują wokół zera. Moim zdaniem góry Lofotów lepiej wyglądają pod śniegiem, a zestawienie białego wybrzeża z turkusową wodą jest niezwykłe! Z pozdrowieniami 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.