Kategorie
Aktualności

Wyżej (i niżej) niż kondory

Miało być jeszcze o kondorach, więc voilà. Kiedy (dawno temu) Kanion Colca 01przeczytałem książkę Wiktora Ostrowskiego „Wyżej niż kondory”, byłem przekonany, że trzeba wspiąć się na Mercedario albo coś w tym guście, żeby zobaczyć kondora z pułapu wyższego niż przezeń osiągany. Okazuje się jednak, że nie jest to aż tak trudne: wystarczy znaleźć się na punkcie widokowym Cruz del Condor nad kanionem Colca. Właściwie to jest to zupełnie łatwe, o czym świadczą tłumy turystów okupujących to miejsce każdego dnia.

Widoki stąd obejmują też sam kanion, według obecnej wiedzy drugi najgłębszy na świecie (pierwszy też jest w tych stronach):

Kanion Colca 02

No, ale najważniejsze są ptaszyska. Niektóre nawet próbują dolecieć do księżyca:

Kondor 01

Inne zdają się tańczyć w powietrzu. Czarne skrzydła i biały pierścień poniżej głowy świadczą o tym, że jest to osobnik dorosły:

Kondor 02

A tu brązowy młodziak, latający w głębi kanionu niżej od nas. Może wyżej się boi?

Kondor 03

Po chwili jednak udowodnił, że wyżej też umie…

Kondor 04

… i przeleciał nam tuż nad głowami, wypatrując najsłabszego osobnika…

Kondor 05

Sam Cruz del Condor to – eufemistycznie ujmując – miejsce dość popularne. Poniższe zdjęcie zrobiłem przed głównym sezonem. Wolę sobie nie wyobrażać co się tu dzieje w sezonie…

Punkt widokowy Cruz del Condor

2 odpowiedzi na “Wyżej (i niżej) niż kondory”

Odstraszyłem go aparatem 😉 A czas wyżerki to chyba wczesny poranek. W każdym razie wtedy najchętniej kołują i wypatrują zdobyczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.