Kategorie
Aktualności

Nowe Okfoto

Drodzy Czytelnicy. Panta rhei kai ouden menei, więc Okfoto też rhei i właśnie zmieniło swoje oblicze. Jak „witacz” ustawiłem zdjęcie, które niektórzy z Was też mają w swoim portfolio, a jeśli nie mają to na pewno będą mieli okazję takie zrobić w moim towarzystwie. To Mur Bezingi – ponoć najtrudniejszy wysokogórski trawers w Europie, kulminujący Szcharą (5193 m n.p.m.) – najwyższym szczytem Gruzji. Pasmo to oczywiście Wielki Kaukaz, który fotografowaliśmy już trzy razy podczas naszych gruzińskich fotowypraw.

Przy okazji dodam, że właśnie jestem w trakcie pisania książki o górach świata, która niedługo ukaże się w księgarniach. Kaukaz oczywiście też tam będzie.

Wracając do Okfoto. Na stronie tytułowej można dostrzec nowe logo – dzieło mojego syna. Można też przejść do nowych wpisów, klikając w AKTUALNOŚCI albo w przycisk Blog na zdjęciu (ten drugi tylko na telefonach). Drugi przycisk, Fotowyprawy, kieruje do podstrony z aktualnymi plenerami fotograficznymi, które planujemy.

Zmieniłem też galerię. Nie jest już posegregowana miejscami, lecz tematami, czyli osobno góry, osobno pustynie, osobno daleka Północ, itd. Dzięki temu tematyka każdej podgalerii jest jednorodna. Na pewno będą tu jeszcze pojawiać się nowe kategorie.

A’propos Północy: są tu m.in. zimowe zdjęcia z Lofotów. Znacznie więcej będzie można ich zobaczyć w moim przewodniku fotograficznym po Lofotach, który ukaże się przed następnym sezonem zorzowym. Będą też opisy gdzie, jak i kiedy zrobić podobne.

Wpis o nowym Okfoto otwiera jeden z moich nowych aerials, czyli zdjęcie z drona przedstawiające Jezioro Bolechowskie w Puszczy Zielonce. To element kolejnego nowego projektu o roboczym tytule Polska z góry.

Jak więc widzicie, pandemia pandemią, ale trzeba iść do przodu. Już niedługo znowu zobaczymy się na fotograficznych szlakach, a póki co, zapraszam do rzucenia okiem na moją nową galerię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.